Ważne!
Przed wysłaniem wniosku dobrze jeszcze sprawdzić, jakie załączniki są niezbędne i ile kopii wniosku należy przesłać do instytucji finansującej. Wśród wielu informacji ten element może umknąć w ferworze przygotowań, a to właśnie braki formalne są najczęstszą przyczyną odrzucania wniosków.
 
Właściwą praktyką, choć często zaniedbywaną w przypadku małych firm, które nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie osoby zajmującej się jedynie pisaniem wniosków jest przygotowywanie wniosku w odpowiednim czasie przed upływem terminu do jego złożenia. Bardzo często do instytucji pomocowych spływają wnioski pisane w ostatniej chwili. W natłoku obowiązków sprawa przygotowania wniosku często odsuwana jest na dalszy plan. Trzeba jednak uświadomić sobie, że wniosku nie składa się tylko po to, żeby go złożyć i ewentualnie uzyskać dotację. Składamy wniosek, żeby otrzymać konkretne pieniądze, które wspomogą działalność i rozwój naszej firmy. Dlatego powinniśmy traktować jego przygotowanie równie poważnie jak inne możliwości osiągnięcia zysku.
 

A oto kilka adresów użytecznych ekonomicznych i informatycznych stron:
www.ulgi.eu
www.pozycjonowanie.eu
www.inteligencja.eu
www.wifi-city.eu
www.managerweekly.eu
 
A także kilka linków dla miłośników motoryzacji:
www.eco-diesel.eu
www.mojeauto.eu
www.onderdelen.nl
www.truckcentre.eu
www.vanvlietparts.eu
 

Oraz inne ciekawe adresy:
www.relax.pl
www.wot-if.eu
www.tanzania.eu
www.diving.eu

 

Jeśli zamiast dotacji z UE, wolisz poszukać tam pracy, koniecznie odwiedź najlepszy portal dotyczący Pracy w UEwww.hotjobs.eu.